Ako prebieha spolupráca

na homeopatickej liečbe

Je pre Vás vhodná konzultácia a spolupráca so mnou? Prečítajte si nasledujúci článok a zistite ako sa Vám takýto typ spolupráce pozdáva.

Ako prebieha homeopatická konzultácia?

Homeopatická konzultácia prebieha formou rozhovoru, a v prípade dlhodobých ťažkostí je vstupom do homeopatickej liečby. Počas nej sa pýtam na vaše charakteristické telesné a duševné príznaky. Treba byť pripravený na to, že rozhovor s homeopatom môže byť veľmi osobný až intímny.  Ideálne je, ak chcete ísť do hĺbky aspoň pri aktuálnom probléme. Čo sa dialo vo vašom živote, keď problém začal? Ako ste vnímali túto situáciu? Ako ste nad tým premýšľali?  Čo bolo na danej situácii najhoršie? Niekedy nevieme popísať, čo sa dialo v našom vnútri. Vtedy postačí popis toho, čo stav zhoršuje a čo zlepšuje, ako a kedy sa problém objavuje. Je niekoľko možných spôsobov kladenia otázok, ktoré prispôsobím spôsobu akým o svojom probléme rozprávate. Nebojte sa, ak ste otvorený a naladený na rozhovor so mnou, odpovede prídu samé, netreba sa nijako zvlášť pripravovať. Na základe vašich odpovedí, potom odporučím homeopatikum, ktoré najlepšie zodpovedá daným príznakom. Aby bolo homeopatikum účinné, musia byť jeho vlastnosti podobné vášmu stavu. Preto v homeopatii aj ľudia s rovnakou diagnózou dostanú zvyčajne odlišné homeopatikum. Určenie správneho homeopatika je pre homeopatov tou najväčšou výzvou, ktorá sa nie vždy podarí na prvý krát.

homeopaticke poradenstvo dagmar ferencziova

AKTÍVNA SPOLUPRÁCA

Prosím pripravte sa preto na aktívnu spoluprácu so mnou. Vaša aktivita je najmä v zámere vyliečiť sa a otvoriť sa pri rozhovore so mnou. Treba si uvedomiť, že za svoje zdravie je v konečnom dôsledku zodpovedný každý sám. Žiadny homeopat (ani lekár, liečiteľ či iný terapeut) vám nevie zaručiť vyliečenie. Na druhej strane treba povedať, že homeopatia môže byť v procese uzdravovania veľkou pomocou. Ak chcete ísť do hĺbky a nie príznaky iba potláčať, môže byť táto terapia pre vás vhodnou a prínosnou.

TELEFONÁTY

Moja metóda je založená nielen na hľadaní správneho homeopatika, ale aj na pravidelných telefonátoch počas ktorých spoločne vyhodnocujeme napredovanie liečby.  V rámci týchto telefonátov (pokiaľ je to možné) usmerňujem ďalšie dávkovanie a postup. V prípade potreby si dohodneme termín osobnej kontroly. 

homeopaticka konzultacia dagmar ferencziova
homeopaticke poradenstvo dagmar ferencziova

DÁVKOVANIE

Aj k dávkovaniu pristupujem veľmi individualizovane. Pri chronických problémoch často odporúčam jednu dávku homeopatika a následné kontroly, ktoré prebiehajú telefonicky. Podľa toho ako sa liečba uberá čakáme alebo dodáme telu ďalší impulz v podobe homeopatika. Pre ľudí, ktorí nemajú s homeopatiou skúsenosti, je niekedy ťažké pochopiť, že tieto malé globulky homeopatík môžu v tele “pracovať” aj niekoľko týždňov. V niektorých prípadoch je vhodnejšie denné alebo periodické dávkovanie homeopatika.

REAKCIA NA HOMEOPATIKUM

Po užití homeopatika môžu nastať viaceré situácie. Pri nesprávnom výbere zvyčajne nenastane žiadna reakcia. V takom prípade treba opätovne zanalyzujem vaše charakteristické symptómy a odporučím inú potenciu alebo iné homeopatikum. Pri správnom výbere homeopatika môže nastať postupné alebo rýchle navrátenie pocitu zdravia. Rýchlosť uzdravovania je veľmi individuálna, závisí napríklad od dĺžky trvania a komplexnosti problému. Telo sa uzdravuje spätným tokom vlastných reakcií v presnej hierarchii, od dôležitých funkcií po tie menej dôležité,  zhora nadol, zvnútra smerom navonok.
Menej vnímaví klienti si často tento proces veľmi neuvedomujú, všimnú si až pri kontrole, že sa problém zmiernil alebo stratil. Veľmi citliví klienti môžu silne vnímať zmeny, ktoré v procese liečenia v organizme nastávajú. To
isté platí aj pre reverzné príznaky či proces čistenia tela. Po užití čiastočne správneho homeopatika sa zvyčajne stratia niektoré problémy a časť  zostane a môžete ju
pociťovať výraznejšie. Telo presne ukazuje, na čo sa treba ešte zamerať. V priebehu našej spolupráce preto môžete potrebovať jedno alebo postupne niekoľko homeopatík. Je
pre mňa dôležité dostávať spätnú väzbu a tak vedieť poradiť ďalší postup.

courtesy of pixabay.com

homeopatické poradenstvo dagmar ferencziova

AK CHCETE ZRUŠIŤ TERMÍN

Ak potrebujete presunúť alebo zrušiť dohodnutú konzultáciu, prosím dajte mi vedieť telefonicky alebo cez sms na telefónnom čísle 0918 469 200 najlepšie aspoň deň vopred. V prípade vášho záujmu stretnutie preplánujeme.

Kto som?

Certifikovaná homeopatka, ktorá pôsobí v Nitre. Okrem poradenstva poriadam kurzy homeopatie pre širokú verejnosť aj pre pokročilejších záujemcov. Mám širokú škálu aktivít na podporu homeopatie a alternatívnej medicíny a publikačnú činnosť.
Som registrovanou členkou Slovenskej komory
homeopatov
.

Dagmar Ferencziová

dagmar ferencziova

Z praxe

Ako homeopat si skvelá. Ideš do hĺbky. Myslím, že si môj život urobila kvalitnejšim a mňa lepším človekom. Doporučujem každému, keďže homeopatia nerieši len aktuálny stav, ale mení veľa vecí, aj správanie a vnímanie okolia.

Najnovšie články na blogu

Homeopatikum Berlin Wall
Niekedy sa v homeopatii vyskytnú lieky, ktorým spočiatku nevenujeme pozornosť, alebo sa ich význam zdá nulový. Po ich preskúmaní však[...]
Vedľajšie účinky homeopatie
K tomuto príspevku ma inšpiroval nedávny prieskum medzi klientmi terapeutov tradičnej čínskej medicíny. Medzi výsledkami sa totiž objavila informácia, že[...]
Som v karanténe alebo sa obávam, že by som mohol byť pozitívny
Byť obozretný je nevyhnutnosťouByť obozretný a predchádzať nákaze je v období vysokej infikovanosti národa nevyhnutné. Kovid nie je ľahké ochorenie,[...]

O MNE

K homeopatii som sa dostala po vlastnej hlbokej premene po konštitučnom homeopatiku. Absolvovala som 4-ročné štúdium na Slovenskej akadémii klasickej homeopatie. Každoročne absolvujem niekoľko zahraničných odborných seminárov a neustále sa vzdelávam.  

PONÚKANÉ KURZY

Online základný kurz

Meditácie

Anglický a španielsky jazyk

Angličtina pre homeopatov

Jazyk repertória

SOCIÁLNE SIETE

Pin It on Pinterest