Cantharis vesicatoria – homeopatikum - Homeopatické poradenstvo v Nitre - www.ferencziova.sk

Cantharis vesicatoria – homeopatikum

cantharis vesicatoria - homeopatikum

Cantharis je malý chrobák, ktorý sa bežne vyskytuje aj v našich zemepisných šírkach a záhradách. Ide o dravý druh, ktorý sa živý pavúkmi a hmyzom. Homeopatikum vyrobené z tohto chrobáka sa používa pri veľmi bolestivých pálivých zápaloch močového mechúra a pri popáleninách s pľuzgiermi. Ako ostatné homeopatiká vyrobené z hmyzu, používa sa pri intenzívnych problémoch alebo konštitučne pre intenzívnych ľudí s výraznou energiou a správaním.

Charakteristicka problémov Cantharisu

  • intenzívne pálivé bolesti, pulzovanie, pichanie
  • silný smäd s odporom piť
  • zhoršenie kávou
  • problémy prichádzajú alebo sa vyvinú náhle a sú veľmi intenzívne

Ďalšie typické problémy Cantharis zahŕňajú:

  • poštípanie hmyzom s ostrou bolesťou a podráždenosťou
  • hnačka s pálivou bolesťou
  • zápal v oblasti genitálií so zvýšenou sexuálnou aktivitou
  • prudký silne pálivý zápal moč mechúra, močových ciest, obličiek
  • popáleniny kože - popáleniny a obareniny s pľuzgiermi
  • pľuzgierové, pálivé vyrážky alebo ekzémy, herpes

Konštitučne je pre ľudí, ktorí potrebujú homeopatikum Cantharis charakteristické napríklad:

Sú to ľudia nepokojní, hádaví. Je tu prítomná drzosť až agresivita. Podráždenie je na fyzickej alebo / a mentálnej úrovni. Sú veľmi pracovití, typická je pre ne neustála aktivita, ktorá neskôr môže prerásť do chronickej únavy. Súťaživosť. Veľa jedáva. Má strach z vody, z lesklých predmetov, zo zrkadiel.  Môže byť prítomná zvýšená sexuálna túžba až mánia, ktorá niekedy neuľavuje ani po styku. Duševná zmätenosť.

Z praxe

40-ročná žena si obarila tvár pri otváraní tlakového hrnca. Bojí sa, že sa jej vytvoria pľuzgiere, lebo ju pokožka štípe. Tvár je červená, podráždená. Dáva si na tvár studené obklady. Vtedy sa cíti lepšie. Po podaní Cantharis 30CH sa tvár upokojila. Pľuzgiere sa nevytvorili, naopak na druhý deň bola tvár v poriadku.

Použitá literatúra

Robin Murphy: Homeopatická materia medica. Alternativa.

George Vithoulcas: Materia Medica Viva. International Academy of Classical Homeopathy.

Boericke: Homeopatická materia medica s repertoriem. Alternativa.

Výber homeopatika

Homeopatická samoliečba má svoje hranice dané zdravým rozumom. Pri výbere homeopatika je potrebné okrem výberu samotného homeopatika zvážiť, či ide o ochorenie, ktoré zvládnete v domácich podmienkach, alebo ide o vážnejší stav, s ktorým treba navštíviť lekára. Najmä v prípade chronických ochorení a hľadania celostného homeopatika odporúčam konzultáciu s homeopatom.

Kurz homeopatie


Ak sa chcete dozvedieť viac o homeopatii a naučiť sa správne vyberať homeopatiká v prípadoch zdravotných problémov akými sú kašeľ, prechladnutie, zápal močového mechúra, viróza a podobne, prihláste sa na KURZ HOMEOPATIE, ktorý organizujem každý polrok v Nitre. Viac o kurze sa dozviete tu.

Pin It on Pinterest