Vedľajšie účinky homeopatie - Homeopatické poradenstvo v Nitre - www.ferencziova.sk

Vedľajšie účinky homeopatie

vedľajšie účinky homeopatie
K tomuto príspevku ma inšpiroval nedávny prieskum medzi klientmi terapeutov tradičnej čínskej medicíny. Medzi výsledkami sa totiž objavila informácia, že približne 65% respondentov tohto prieskumu uvádza, že zmeny pociťujú aj v iných oblastiach života, než v rámci hlavného problému, kvôli ktorému terapeuta vyhľadali.

Z mojej skúsenosti podobne aj klienti, ktorí majú pozitívnu skúsenosť s homeopatiou, sú často prekvapení zmenami, ktoré sa dejú aj v iných oblastiach ich života. Zmeny môžu byť od žiadnych zaznamenaných po napríklad zlepšenie spánku, zvýšenie energie či zníženie nervozity, či vymiznutie symptómov, ktoré klient považoval za vedľajšie, alebo ich dokonca počas konzultácie ani nespomenul.

Najlepšie na celom procese je, že je to proces riadený zvnútra, inteligenciou tela, ktoré má po prijatí toho správneho impulzu neuveriteľnú samoliečivú schopnosť.

Keďže tak ako celý proces spolupráce s homeopatom je vysoko individuálny, aj zmeny, ktoré môžu nastať sú vysoko individuálne. Správnosť navrhnutého homeopatika však potvrdia zlepšenia v oblastiach, ktoré klient považoval za problematické alebo mu dokonca bránili v naplnení jeho plného potenciálu. Rýchlosť tohto procesu je tiež individuálna, závisí aj od vitality človeka, množstva a závažnosti problémov, s ktorými prichádza a od mnohých iných faktorov.

Príkladom môžu byť traja členovia tej istej rodiny. Mama sa ma spýtala, či homeopatia vždy účinkuje tak rýchlo, pretože u nej nastala veľká zmena už na druhý-tretí deň po podaní homeopatika. Jej dcéra sa mala lepšie o mesiac, zasa o niečo lepšie o ďalší mesiac a tak sme pracovali postupne na niekoľkých témach. Čo sa syna týka, jeho hlavný problém sme ani po niekoľkých mesiacoch neodstránili, hoci áno, zmiernil sa a zmeny nastali v iných oblastiach jeho života (nepotrebuje piť tak veľa vody, nechodí v noci na WC, trochu sa zmenil povahovo..).

Keď som počas štúdia homeopatie čítala knihu od významného súčasného homeopata Jana Scholtena, upokojilo ma, že v niektorých prípadoch vybral takto hlboko pôsobiace homepatikum nie na prvý, nie na druhý, ale možno na piaty, niekde na ôsmy, alebo dokonca aj na ešte ďalší krát. V mnohých z týchto prípadov sa problémy zmierňovali postupne, po častiach a po hlboko pôsobiacom homeopatiku zrazu nastal obrovský posun, niečo ako keď  gymnasta nacvičuje nový prvok znova a znova a znova a potom jedného dňa to vyskúša a zrazu to “ide”.

Je dosť pravdepodobné, že museli byť odstránené niektoré z prekážok, ktoré stáli v ceste k jeho nájdeniu. Nie, nepomôže každému, nie, veľakrát nestačí jedna globulka na celý proces. Ale ak vás zaujíma celostný prístup ku zdraviu, homeopatia môže byť veľmi prínosnou cestou.

Enter your text here...

Pin It on Pinterest